Konkurs z okazji Święta Niepodległości

     11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. W tym roku obchodzimy 103. rocznicę tego, ważnego dla naszego narodu, wydarzenia. Po wielu latach trudnej dla Polaków sytuacji, kiedy nasi przodkowie nie mogli swobodnie posługiwać się językiem polskim, gdy nie istniały polskie szkoły czy instytucje, gdy wielu Polaków ginęło podczas powstań narodowych- wreszcie po zakończeniu I wojny światowej Polacy mogli świętować odzyskanie niepodległości. To był piękny czas radości i szczęścia, a potem wytężonej pracy, aby odbudować naszą państwowość. 

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu na temat patriotyzmu: profesor Barbara Skarga z profesorem Leszkiem Kołakowskim rozmawiają o tym, czym jest nowoczesny patriotyzm.

https://www.youtube.com/watch?v=Vc2a-wUBVX0&t=1063s

 

Uczniowie naszej szkoły w tym roku włączyli się w obchody 103. jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestnicząc w konkursie szkolnym na wykonanie plakatu o charakterze patriotycznym. Powstały piękne prace plastyczne, przedstawiające wizerunek Józefa Piłsudskiego, kształt granic naszego kraju w 1918 roku, czy też polskie dzieci świętujące dzień 11 listopada. Charakterystyczne barwy biało-czerwone odzwierciedlają patriotyczną wymowę prac. 

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas młodszych: 0-III oraz starszych: IV-VIII. Jury wyłoniło najpiękniejsze prace (choć miało trudne zadanie). Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujmy za udział w konkursie, za Wasz wysiłek i pomysłowość. Brawo! :) 

Oto zwycięskie prace w kategorii klas: 0-III.

 

I miejsce- Lena Czerpak

II miejsce- Tymek Kruczyk

Kategoria klas: IV-VIII

I miejsce- Ada Kruczyk

II miejsce- Lena Skowrońska

III miejsce- Agata Frągnowska

Zwycięzcy konkursu z nagrodami i dyplomami :) Gratulujemy!