Kilka słów o "Dziadach", zamku i dzikim zachodzie:)

W telegraficznym skrócie tak można podsumować kolejny wyjazd klasy 7 na edukacyjno-integracyjną wycieczkę do pięknej stolicy naszego województwacool Okazuje się, że w ciągu jednego dnia można dowiedzieć się wielu rzeczy, zwiedzić ciekawe miejsca, świetnie się pobawić, zrobić zakupy i nawet odpocząćwink Nasza wycieczka rozpoczęła się od lekcji bibliotecznej poświęconej lekturze "Dziady" Adama Mickiewicza. Podczas godzinnych zajęć uczniowie mogli sobie utrwalić treść dramatu, ale też dowiedzieć się ciekawostek związanych z obrzędem "dziadów", który jeszcze za życie samego Mickiewicza był bardzo powszechny. Lekcja odbyła się w atmosferze półmroku i tajemniczości dzięki czemu mogliśmy niemalże na własnej skórze poczuć klimat dawnych czasów.

 

Kolejnym punktem wycieczki był humorystyczno-wzruszający seans w kinie. Film pt. "Za duży na bajki" traktujący o bardzo bliskich tematach i sprawach dla każdego z nas z pewnością  potrafił wzbudzić salwę śmiechu, ale też wzruszyć do łez. Doskonała obsada aktorska, fantastyczne dialogi, ciekawa fabuła i przesłanie filmu sprawiły, że z przyjemnością spędziliśmy w kinie prawie dwie godziny.

Zamek w Olsztynie również ukazał się tego dnia w nowej odsłonie. Za sprawą warsztatów "Zamkowe ciekawostki" mogliśmy poznać wiele zakątków tego historycznego obiektu oraz zasięgnąć informacji na temat jego dziejów oraz słynnych mieszkańców. Zwiedziliśmy także muzeum i dowiedzieliśmy się wielu faktów na temat pracy naukowej i administracyjnej jaką zajmował się na zamku Mikołaj Kopernik w latach 1516-1521.

Zwieńczeniem naszej wycieczki była zabawa w pokojach zagadek w Escape Roomie iESCAPE na starym mieście. Tu, w wyśmienitej atmosferze, mogliśmy sprawdzić swoją spostrzegawczość, zdolności logicznego myślenia, refleks kompetencje społeczne, językowe i matematyczne. Jak zwykle wszyscy ukończyli zabawę sukcesem, czyli ucieczką z zamkniętych pokoi. Tym razem mieliśmy okazję do przetestowania nowo otwartego pokoju, którego fabuła nawiązywała do dzikiego zachoducool Szczegółów nie zdradzamy, sprawdźcie sami co kryje się za zamkniętymi drzwiamicool