Święto Niepodległości w naszej szkole

     ,,Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień”- te słowa wypowiedział naczelnik państwa, Józef Piłsudski po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

      Święto Niepodległości- w tym roku przypada 104. rocznica tego wydarzenia. Pamiętając o tym doniosłym dla wszystkich Polaków fakcie, zorganizowaliśmy uroczystą akademię, która odbyła się w czwartek 10 listopada,  na dzień przed właściwym świętem. Uczniowie naszej szkoły, chcąc uczcić ten ważny dla nas czas, przygotowali biało-czerwone kotyliony- symbol narodowych polskich barw. Pięknie się prezentowały na galowych strojach wszystkich, którzy wzięli udział w akademii. Zebrani mieli okazję posłuchać patriotycznych wierszy deklamowanych przez uczennice klasy 6, jak również przypomnieć sobie najważniejsze historyczne fakty związane z polską drogą do niepodległości, które przedstawiła klasa 7. Szczegółową biografię Józefa Piłsudskiego zaprezentowała Agata Frągnowska, zaś Maja Szabat i Julian Kruczyk omówili historię ostatnich lat przed najważniejszym dniem: 11 listopada 1918 roku.

       Dodatkowo historyczne informacje przeplatane były śpiewem pieśni patriotycznych we wspólnym wykonaniu uczniów klas młodszych ze starszymi. Widownia miała także okazję do wspólnego śpiewu, dzięki wyświetlanym slajdom patriotycznego karaoke. Tak odśpiewaliśmy wszyscy pieśni: Hej, hej ułani; Wojenko, wojenko; Przybyli ułani; My Pierwsza Brygada. Szkoła przystąpiła również do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, śpiewając ,,Mazurka Dąbrowskiego". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Klasa 1 z klasą 4 :)

Klasa 2 z klasą 8 :)

Klasa 3 z klasą 5

Klasa 6 z klasą 7 :)

Niech żyje wolna, niepodległa Polska!