Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazusrkiego w Szachach

30 listopada czwórka czwórka uczniów naszej szkoły wzięło udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko- Mazurskiego w Szachach. Nasz drużyna zaczęła turniej od zwycięstwa 3:1 z SP 34 Olsztyn. W następnej rundzie spotkali się z faworytem turnieju SP Biskupiec. Mimo bardzo dobrej postawy ulegliśmy 1:3.

Nasza drużyna nie poddała się i walczyła z powodzeniem dalej.  W ostatniej rundzie mieliśmy jeszcze szansę na trzecie miejsce. Żeby tego dokonać musieliśmy pokonać ekipę z Uzdowa.  Mecz był bardzo zacięty, jego losy  ważyły się do końca.

W pewnej chwili, przy wyniku 1:1, dwójka grających naszych szachistów miało przewagę na szachownicy. Zabrakło jednak doświadczenia i mecz wygrali zawodnicy z Uzdowa.

Ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce w województwie co jest dużym sukcesem.  Nasz drużyna wystąpiła w składzie: Wiktor Abramski (kapitan), Filip Olszewski, Jakub Orzoł i Hanna Androsiuk.