Kuba - gratulujemy.

W dniu16 września 2021 roku w Szczytnie na Stadionie Leśnym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą Szkołę reprezentował uczeń klasy VIII Jakub Mirota. W trakcie biegu dopingował Kubę tata, co zapewne bardzo motywowało młodego biegacza do osiągnięcia sukcesu. Bez większych trudności nasz reprezentant wyprzedził rywali i sięgnął po tytuł Mistrza Powiatu na 1500 m.

Kilka dni później tj. 21 września 2021 roku w Braniewie odbyły się Mistrzostwa Województwa warmińsko – mazurskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Ponownie nasz Mistrz Powiatu wybrał się na finał wojewódzki ze swoim tatą. Poziom rywalizacji był znacznie wyższy, jednak nie przeszkodziło to Jakubowi ponownie osiągnąć sukces. Uczeń naszej Szkoły zajął II miejsce i tytuł wicemistrza województwa na dystansie 1500 m.


Cała społeczność Szkoły w Tylkowie cieszy się z sukcesów kolegi i ucznia. Bardzo dziękujemy rodzicom Jakuba za pomoc i wsparcie syna w osiąganiu sukcesów na sportowej arenie.

 

Tekst - Elżbieta Świerczyńska

Foto - Katarzyna Pietrzyk