Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej.

    21.10.2021r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 0-3. Dzięki uprzejmości zespołu ratowniczego Vida Medica, dzieci mogły poznać bliżej zawód ratownika medycznego. Podczas ciekawie poprowadzonych zajęć, uczniowie rozwijali wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Dowiedzieli się m.in. jak postępować przy omdleniach, zakrztuszeniach, skaleczeniach, ranach ciętych oraz zatrzymaniu akcji serca. Temu wszystkiemu towarzyszyło wiele emocji, jednak górowała ciekawość i chęć niesienia pomocy. Oprócz młodszych klas, w warsztatach uczestniczyły także uczennice klasy 8, Zuzia, Dominika, Oliwia i Ala. Miały nietuzinkowe zadanie, ponieważ wcielały się w role pozorantek. Ich misja polegała na odgrywaniu scenek, które ukazywały różne sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu. Naszym zdaniem spisały się świetnie!
    Dziękujemy całemu zespołowi Vida Medica za przyczynienie się do kształtowania postaw ratowniczych wśród dzieci oraz za ciekawie poprowadzone zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Bardzo się cieszymy, że odwiedziliście naszą szkołę. Było super!
Gabriela Orenczuk